tren
tren

Aksaray’da Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm İhalesi Yapıldı

Aksaray’da Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm İhalesi Yapıldı

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın en önemli projelerinden olan 375 milyon liralık Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm Projesinin ihalesi gerçekleştirildi.
Sanayi esnafları ve Aksaray için çok büyük önem taşıyan Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm Projesi ihalesi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı İstanbul Hizmet Binasında gerçekleştirildi. Özellikle sanayi esnafları için elzem olan yatırımın bir an önce başlaması için girişimlerini sürdüren Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, ihale öncesi Aksaray Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Doğan Ceylan, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş, Madeni Sanatkârlar ve Tamirciler Odası Başkanı Mehmet Üçkulak ve Ağaç İşleri Odası Başkanı Mesut Konuk ile İstanbul’da bir araya geldi.
TOKİ İhale Daire Başkanı Abdulvahap Afşin’in başkanlık yaptığı ihaleye Türkiye’nin önde gelen 22 firması katıldı. Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve Aksaraylı Oda Başkanlarının da katıldığı ihalede katılımcı firmaların verdiği teklifler açıklandı ve komisyon tarafından değerlendirmeye alındı. İhale sonuçlarının gerekli araştırma ve incelmelerin tamamlanmasından sonra açıklanacağı bildirildi. Aksaray Belediyesi tarihinin en büyük yatırımı olan 375 Milyon liralık Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm Projesinin ihalesinin gerçekleşmesinin ardın Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve oda başkanları açıklama yaparak görüşlerini şu şekilde ifade ettiler.

“Bu projede emeği geçen herkesten Allah razı olsun”
Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, “İstanbul’da TOKİ Hizmet binasındayız. Yeni sanayi sitemizle ilgili yıllardır özlemle beklediğimiz ihaleyi çok şükür gerçekleştirdik. Ben burada öncelikle emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Başta Salim Müdürüme, Başkan Yardımcım Mustafa Karahancı’ya daha sonra her an her zaman beraber olduğumuz ve bu projenin gerçekleştirilmesinde sonuna kadar yanımızda olan bütün oda başkanlarıma canı yürekten teşekkür ediyorum. Bir teşekkürüm de esnaflarımıza olacak. Sanayideki esnaflarımız hiçbir şeye aldırış etmeden bize ve TOKİ’mize güvenerek belediyemize güvenerek bizlerle beraber oldular. Elhamdülillah bunun bugün çok güzel meyvesini alıyoruz.Ben bütün esnaflarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İhalemize 22 tane firma katıldı. Hepsi birbirinden güçlü firmalar. İhale sonuçları da yaklaşık 20 güne kadar netleşecek. Fiyat teklifleri ve sorgulama işlemleri tamamlanıp değerlendirildikten sonra bu işi alan firma netleştikten sonra inşallah kısa zamanda protokoller imzalanıp sanayi sitemizin bir an önce yapımına başlanacak. TOKİ yetkililerinin de söylediği gibi en kısa zamanda esnaflarımıza teslim edilecek. Ben bu ihalenin şimdiden hem Aksaray’ımıza hem de ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Tabi projesinin her aşamasında bizlerle beraber olan Milletvekillerimize de Teşekkür ediyorum. TOKİ çalışanlarına, Gürol beyden tutunda proje kontrolümüz yapan bütün ekibine Değerli TOKİ başkanımız Ergün beye çok Teşekkür ediyorum Allah razı olsun onlardan. Böyle çok güzel ve devasa bir projesi şehrimize kazandırdılar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’ dedi.