tren
tren

İstanbul’da iki ilçede yeni Riskli Alanlar ilan edildi

İstanbul’da iki ilçede yeni Riskli Alanlar ilan edildi

Bakanlık, İstanbul’da Küçükçekmece ve Eyüpsultan ilçelerinde kentsel dönüşüm kapsamında bazı alanları riskli alan ilan etti.
İstanbul genelinde devam eden kentsel dönüşüm projeleri kapsamında riskli alan ilanlarına devam ediliyor. Bu çerçevede Küçükçekmece ve Eyüp ilçelerinde yeni riskli alanların ilan edildiği bildirildi.
Bakanlık Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesine ilişkin Kentsel dönüşünm kanunu kapsamında İstanbul’da bazı alanların riskli alan ilan edilmesine ilişkin kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen kentsel dönüşüm projelerinde riskli alan ilanları devam ediyor. Bakanlar Kurulu Kararı ile İstanbul’da iki ilçede yeni riskli alanlar ilan edildi. Karar bu sabah Resmi Gazete’de yayımlanarak resmen yürürlüğe girmiş oldu.
Konuyla alakalı Resmi Gazete ilanında İstanbul İli, Küçükçekmece İlçesi, İkitelli (Atatürk) Mahallesi, Eyüpsultan İlçesi, Akşemsettin ve Çırçır Mahalleleri sınırları içerisinde bulunan alanın Riskli Alan ilan edilmesi hakkında karar bu sabah Resmi Gazete’de yayımlanması ile resmi olarak yürürlüğe girmiş oldu. Kentsel dönüşüm kapsamında şimdi farklı bir süreçle riskli alan ilan edilen yerlerde çalışmaların başlatılacağı ifade edildi.