tren
tren

Nazilli’de kentsel dönüşüm başlıyor

Nazilli’de kentsel dönüşüm başlıyor

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Ankara ziyaretini değerlendirdi. Alıcık, ziyaretinde Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile görüştüğünü, Nazilli ile ilgili konularda her iki bakanın da kendisine çok yardımcı olduğunu söyledi.

Basın mensuplarıyla makamında bir araya gelen Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Aşağı Nazilli, Yeni Mahalle, Pınarbaşı ve otogar tarafında kentsel dönüşümün başlayacağı müjdesini verdi.

‘AŞAĞI NAZİLLİ’ NAZİLLİ’NİN DEĞİŞEN YÜZÜ OLACAK

Aşağı Nazilli’de kentsel dönüşüm yapılmasının kendisinin seçim vaadi olduğunu söyleyen Alıcık, “Büyükşehir olmasaydık belki şimdiye kadar Sümerbank’a kadar ineceğimiz bir kentsel dönüşüm alanı vardı. Orada projesi hazır 80 tane daire yapacağız. İmar tadilatını bekliyoruz. Önümüzdeki günlerde ihalesini yapacağız. Bununla yıllardır çıkmazın içinde olan Aşağı Nazilli farklı bir görünüm kazanacak, Nazilli’nin değişen yüzü olacak” dedi.

Ordu Caddesinde bulunan Yeni Mahalle’de de kentsel dönüşüm yapılacağını belirten Alıcık, “Yeni Mahalle şehrin göbeği. Vatandaşlar da yıllardan beri mağduriyet yaşıyor. Ordu Caddesi’nin ilerisinde bir alan var. Vatandaşlarla anlaşıldığı takdirde ki şuanda yurt dışında yaşayan bir kişi kaldı, anlaşma sağlandığında orada da kentsel dönüşüm başlayacak. İmar tadilatının içerisinde Pınarbaşı da var. Pınarbaşı’nda özellikle Cem Evi’nin olduğu tarafta tamamı Nazilli Belediyesi olarak hızlı bir şekilde kentsel dönüşüm yapacağız. İnşaat alanlarının olduğu yerlerden biri de garajın olduğu yerde. Orada da hiçbir şey kalmadı. 100 dönümün üzerinde bir kentsel dönüşüm olacak” dedi.

“VATANDAŞLAR YERLERİNİ SAKLASIN”

Kentsel dönüşüm noktasında sona gelindiğini belirten Başkan Alıcık, TOKİ ile protokol imzalayacaklarını, sonraki sürecin vatandaşlarla birebir yapılacağını dile getirdi. “Anlaşmayı yaptıktan sonra 2019’da o alan kentsel dönüşüm alanı olacak. Vatandaşlar yerlerini saklasın. Çünkü bunlar bizim için önemli” diyen Alıcık konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na teşekkürlerini iletti.