tren
tren

TOKİ İzmit’te kentsel dönüşüm yapacak

TOKİ İzmit’te kentsel dönüşüm yapacak

İzmit Cedit Mahallesinde hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesi için TOKİ ile İzmit Belediyesi arasında protokol imzalandı.

Cedit Kentsel Dönüşüm Projesi için bir araya gelen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve TOKİ Başkanı Ergün Turan, imzalanan protokolle projenin startı verdi.

İzmit Belediye Başkanı Doğan, törendeki konuşmasında, projedeki asıl amaçlarının, vatandaşın ve şehrin her yönden kazanması olduğunu söyledi.

“Hak sahipleriyle anlaşma aşamasına geldik”

Kentsel dönüşüm projesindeki en büyük hassasiyetlerinden birinin de yerinde dönüşümle halkın kendi mahallesinde yaşamlarını sürdürmesi olduğunu anlatan Doğan, “Çok şükür artık hak sahipleriyle muvafakat aşamasına geldik. Projenin ilk anından itibaren vatandaşlarımızla istişare içerisinde bulunup onların istek ve görüşlerini hep dikkate aldık. İlk günden itibaren sabır ve anlayış içinde süreci takip eden Cedit sakinlerine teşekkür ediyorum. Güle oynaya, davul zurna eşliğinde bir kentsel dönüşüm çalışması gerçekleştirerek Türkiye’ye bu alanda da örnek olacağız.” dedi.

“Gerekli bilgiler veriliyor”

Doğan, Cedit Mahallesi’ndeki hak sahipleriyle uzlaşma görüşmelerinin başladığının müjdesini de vererek, “Hak sahiplerimiz için belediyemizin 8. katında oluşturmuş olduğumuz odamızda görüşmelerimiz başladı. Vatandaşlarımızı tebligatlarında belirttiğimiz tarihlerde belediyemize davet edip görüşmelerimizi yapıyoruz. Belediye Başkan yardımcımızın, teknik ekiplerimizin bulunduğu görüşmelerde hak sahiplerine gerekli bilgiler verilmektedir.” diye konuştu.