tren
tren

Uzundere’de kentsel dönüşüm çalışmaları

Uzundere’de kentsel dönüşüm çalışmaları

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Karabağlar’ın Uzundere bölgesindeki kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 385 konut için kura çekimi yapıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Karabağlar’ın Uzundere bölgesindeki kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 385 konut için kura çekimi yapıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Uzundere Kentsel Dönüşüm Bölgesi’ndeki ilk konutları bu yaz bitmeden teslim etmeye hazırlanırken, temelini attığı ikinci etaptan sonra 3. etabın da kura çekimini tamamladı.

Bu kapsamda, Karabağlar’a bağlı Uzundere Mahallesi’ndeki toplam 32 hektarlık dönüşüm bölgesinde 280 konut ve 33 işyerini kapsayan ilk etabın ardından vakit geçirmeden diğer etapların çalışmalarına başlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2. etapta yer alan 209 konut için temel atma törenini gerçekleştirmişti. Şimdi de 3. etapta yer alan 385 konut için çalışmalar başlıyor.

3. etap başlıyor

Uzundere ve Yurtoğlu mahallerindeki 32 hektarlık alanı kapsayan kentsel dönüşüm çalışmalarının ilk etabını, Uzundere’deki 12 bin 809 metrekarelik alanda başlattı. 280 konut ve 33 iş yeri ile 44 bin 345 metrekare inşaat alanını kapsayan projede binalar Ağustos ayında hak sahiplerine teslim edilecek.

Yaklaşık 20 bin metrekare büyüklüğündeki 2. etabında da hak sahipleriyle yüzde 100 uzlaşma sağlanarak yapıldı. Kuraları çekilen 3. Etap ile de 17 bin 259 metrekarelik 12 blok, 385 konut, 20 konut altı ticaret ve 31 ticaret, 78 ofis ve 120 odalı otel ile 111 bin metrekare inşaat alanını kapsayan alanda kat karşılığı anahtar teslimi için ihaleye çıkılacak.

Proje tamamlandığında, 32 hektar alanda 3500 birim konut / konut altı ticaret ile merkezi iş alanında ticaret, ofis ve otel kompleksi bulunacak. Rekreasyon alanında ise projesi Karabağlar Belediyesi ile birlikte yürütülen; gençlik merkezi, buz pisti, yarı olimpik yüzme havuzu, basket-futbol sahaları, tenis kortu ve eğitim ağırlıklı spor kompleksi ile sosyal-kültürel merkezler, pazar alanı, otopark, daha fazla yeşil alan hayata geçirilecek.